Thomson Lyra N1 Bluetooth hangrendszer teszt

A laptophangszórók méltó kiváltója?

2013. december 5., csütörtök, 11:00

Thomson Thomson Lyra hangrendszer hangfal audio Bluetooth hangrendszer Bluetooth hangfal hangrendszer teszt

A Thomson is megálmodta saját kompakt hangrendszerét, amelyet mindenhova magunkkal vihetünk és használhatunk konnektor és egyéb kábelek nélkül. Mindössze egy Bluetooth-képes mobileszközre lesz szükségünk, és órákig szólhat a zene. Viszonylag testes hangzást kapunk, kb. kólás doboz nagyságban, a szokásostól csak picivel merészebb megjelenés mellett.

Thomson Lyra N1 Bluetooth hangrendszerThomson Lyra N1 Bluetooth hangrendszerThomson Lyra N1 Bluetooth hangrendszer

A "picivel merészebb" annyit jelent, hogy a hangszórók védőrácsán hullámos, domború minta díszeleg. Ezt megkoronázza az előlapot kvázi megjelölő, levágott sarok, melyre a Lyra szót nyomtatták élénkvörös betűkkel. Ezektől eltekintve a Lyra N1 meglehetősen szolid megjelenéssel rendelkezik. Mindössze egyetlen kifogásolnivalónk a külalakkal kapcsolatban: kicsit nagy és szögletes ahhoz, hogy komfortosan kézre álljon. Persze a felhasználók nagy része úgyis lerakja valahova, míg szól a zene.

Ideje bekapcsolni

Kulturáltan becsomagolták a Lyra N1-et, külön dobozkában találjuk a gyári alaptartozékokat: a beépített akkumulátor töltésére szolgáló USB-kábelt és egy nem túl defenzív, de por ellen jól védő zsákocskát. Furcsamód Jack-Jack kábelt nem csomagoltak a készülékhez, pedig a hátlapján díszeleg egy 3,5 mm-es sztereó Jack bemenet. Tesztalanyunk aljára alapból felhelyeztek 4 kis gumikorongot, melyek jól hárítják a kopást, karcolódást. Egyébként hátul és felül is fényesre polírozott műanyag fedőelemeket láthatunk, melyek rövid időn begyűjtik az összes ujjlenyomatunkat. A tetőlemezbe ötfunkciós klaviatúrát süllyesztettek, ennek segítségével állíthatjuk a hangerőt, zenelejátszáskor válthatunk a számok közt, a középső gombbal pedig elindíthatjuk a zenét vagy telefonhívást fogadhatunk. A gombok mellett két kis LED világít, az egyik az akkumulátor merülésére figyelmeztet, a másik pedig aktív Bluetooth kapcsolat esetén. Nem árt tudni, ha kábellel kötnénk rá forrásunkat az N1-re, hiába nyomjuk a saját hangerőgombjait, mert olyankor a készülék fix szintre állítja magát és csak a forráseszközzel tudunk hangerőt állítani.

Thomson Lyra N1 Bluetooth hangrendszer

Hangminőség

Ha hifis elvárásokkal állunk neki a tesztelésnek, a Thomson Lyra N1 hangját nem neveznénk jobbnak az átlagosnál. Ha viszont azt nézzük, hogy mennyivel feldobja a hangzást a laptopok, okostelefonok és tabletek fedélzeti hangszórójához képest... ég és föld a különbség. A teszteléskor használt laptop teljesítménye (Acer Aspire) nagy hangerőn egyszerűen élvezhetetlenné vált. A magas frekvenciák karistolva visítottak, a közép sovány maradt, basszusokból pedig gyakorlatilag semmit nem hallottunk. A Thomson "téglája" alapvetően nyugtatóbbá tette a zenehallgatást és a filmnézést, a beszédhangok végre valahára elkülönültek a zenétől és a filmben zajló, környezeti hangeffektektől. Hasonlóan jó hatást értünk el akkor is, mikor tabletre (iPad mini) kötöttük a Lyra N1-et, jóllehet, az iPad hangja lényegesen elfogadhatóbbnak bizonyult a laptophoz képest. Tesztalanyunk 2x3 cm átmérőjű hangszórókészletével azonban egy "laposkütyü" sem veheti fel a versenyt. A középtartomány kellően gazdagnak és finomnak bizonyult hosszas hallgatáshoz is. A 100 Hz alatti hangok elég foghíjasan szólaltak meg, a nagy hangerő komoly dinamikai veszteséggel jár. Persze egy ilyen készüléket nem ütős mélyek miatt választanak. A magashangokat kissé szerénykedve, de tisztán lövelli szét az N1, szórástartománya egész jónak mondható, tényleg betölt nagyobb szobákat is. Sztereó tere azonban - valószínűleg a hangszórók közelsége miatt - nincsen. Nagyon tetszett, ahogy kiemeli a beszédhangokat, ami nem csak filmnézésnél, hanem telefonálásnál is előnyös tulajdonság.

Thomson Lyra N1 Bluetooth hangrendszer

Végítélet

A Thomson Lyra N1 elsősorban azoknak lehet jó választás, akik sokat utaznak, sokat telefonálnak és szeretik másokkal megosztani a zenét, ugyanakkor nem szeretik a fülhallgatókat. Olyan típusú felhasználóknak szánják, akiknek igényük, hogy baráti találkozókon, üzleti útjaikon a hotelszobában vagy akár nyaralásaik során mindig szóljon valami, ami egy belépőszintű számítógépes hangszórópár hangzását adja, csak épp áramot nem igényel. Ha olvasónk ezek alapján magára ismer, ráadásul nem szeretne sokat költeni egy ilyen megoldásra, akkor jó választás a Thomson Lyra N1.

A CIKK MÉG NEM ÉRT VÉGET, KÉRLEK LAPOZZ!

Impresszum

Főszerkesztő:
Zsóka Krisztián
email: zsoka.krisztian@av-online.hu

Kapcsolatfelvétel:
info@av-online.hu
telefon: +36-30-2272035

Kiadó:

Future Life Kft.
Future Life Kft.

3535 Miskolc, Fényesvölgyi u. 16. 1/3.

 

Kapcsolat

Kérdése merült fel a szórakoztató elektronika rejtekében?
Írjon nekünk: info@av-online.hu

Médiaajánlat

Személyre szabott ajánlatért írjon a info@av-online.hu címre.