JBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszer teszt

A termosz méretű zseb-diszkó

2015. április 24., péntek, 10:10

JBL audio hangszóró hangfal hangrendszer mobil hangszóró mobil hangrendszer Bluetooth hangfal Bluetooth hangszóró JBL hangfal JBL hangszóró hangfal teszt hangszóró teszt hangrendszer teszt

Gyufásdoboztól egészen koffer méretig gyártanak már hordozható, vezeték nélkül működtethető hangrendszereket, melyek közül a kevésbé testes, termosz nagyságú JBL Charge 2 előkelő helyen szerepel. Ez a legtöbb táskában könnyedén elrejthető hangszórócska, alaposan meglepett minket!

JBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszerJBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszer

Furcsa is volna, ha pont a JBL, a világ egyik legnagyobb hangfalgyártó cége ne vállalkozott volna hordozható hangrendszerek készítésére. Olyan természetes ez, mint ahogy felkel a nap, hiszen a Harman cégcsoporthoz tartozó vállalat nagyjából az első hangszórók születése óta létezik. Autókban, mozikban, hangstúdiókban és bevásárlóközpontokban, de még repülőkön és koncerteken is gyakran találkozhatunk JBL felirattal, így csöppet sem meglepő, hogy a fiatalos korosztály világában is hódít e név. De mitől lenne a Charge 2 fiatalos?

Trendvadászatból jeles

A JBL Charge 2 tehát egy hordozható hangdoboz, funkcionalitása nem okoz újdonságot a témában jártas felhasználóknak: beépített li-ion akkumulátorának köszönhetően akár egy fél napig is üzemeltethető anélkül, hogy elektromos hálózatra kötnénk. Bluetooth kapcsolat segítségével képes fogadni mobileszközeink (okostelefon, tablet, notebook) hangjelét, emellett a rajta lévő USB portnak köszönhetően akkubankként is használható, tölthetjük róla a mobilunk akkumulátorát. Ami némi egyediséget kölcsönöz a terméknek, hogy az amerikaiakra jellemző, kissé nagyvonalú, de összességében modern dizájnnal büszkélkedhet.

JBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszer

A két oldalsó, kb. 5 cm átmérőjű passzív basszus radiátor körcsiszolt felületű, kísértetiesen hasonlítanak a korábban tesztelt Onyx membránjára, persze egyazon cégcsoport termékeiről beszélünk. Minden oldalra jutott egy-egy jókora JBL márkafelirat, a sötét matt külső és a készülékházat körbeölelő, masszív műanyag keret, valamint a hangszórórács együttese azt a benyomást keltették, mintha egy jövőből küldött Ford Mustang üzemanyagcelláját tartanánk a kezünkben. Mindezt sikerült kb. sörös doboz méretűre és tömegűre (540 gramm) zsugorítania a gyártónak. Az igazi hab a tortán, hogy a Charge 2 ötféle színben kapható, ami elsőre talán nem meglepő, viszont ebben az árkategóriában és hangfalmárkánál tényleg ritkaságnak számít. Tetszett, hogy az akkumulátor töltöttségéről egy apró LED füzér adott tájékoztatást. Utóbbinak köszönhetően bőven volt időnk észbe kapni és elővenni a töltésre szolgáló USB kábelt, mielőtt már figyelmeztető, lemerülést jelző villogással szembesültünk volna.

JBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszer

Kicsomagolás és használat

Kompakt dobozkában kaptuk kézhez a Charge 2-t, melyhez sajnos védőtokot nem mellékelt a gyártó, így idővel érdemes hozzá szereznünk valamilyen zsákocskát. A használata nem igényelt különösebb szakértelmet ? a teszteléshez használt iPhone 5S egy pillanaton belül megtalálta a frissen bekapcsolt készüléket, és a párosítás engedélyezését követően egy másodpercen belül felállt a kapcsolat.

JBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszer

Üzemképes állapotban fehér színnel izzó kezelőszervek fénylenek a Charge 2 gumírozott tetőlapján, melyeket határozott mozdulattal, az ujjunk végével lenyomhatunk. Ekkor a láthatatlan gombok pattanó hangot hallatnak, ami remek visszajelzést biztosít, ennek ellenére a hangerőszabályzó nem a kifinomultak közé tartozik, sok ideig nyomva kellett tartani, hogy érezzük a fokozatok közti különbséget. Ez persze az felhasználók nagy részének fel sem fog tűnni, hiszen a Charge 2 hangereje jóval hatékonyabban, egyúttal a telefonról is vezérelhető. Egyébiránt a készülék rendelkezik egy 3,5 mm-es analóg sztereó Jack bemenettel is, tehát ráköthető pl. laptopra, számítógépre vagy televízióra is. A marketingfotókon gyakran álló pozícióban látható a Charge 2, és valóban így is használható. Aki szeretné megóvni a külső matt réteg épségét, annak érdemes inkább fektetve használnia a kis hangszórót, az alján lévő gumialátét jó csúszásgátló funkcióval rendelkezik. Vízszintesen egyébként is jobb hangzást érhetünk el, mivel ilyenkor mindkét passzív membrán akadálytalanul tudja kibocsátani a hanghullámokat.

JBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszer

Hangminőség

Nem kellett hozzá sok idő, hogy rájöjjünk: a JBL Charge 2 a méretéhez képest meglepően jól szól. Lényegében ebben a méretben és árkategóriában ez az egyik legjobb hang, amit eddig hallottunk, és ami fontosabb, hogy még Bluetooth kapcsolat esetén is meglepően részletgazdag maradt a zene. Kis és közepes hangerőn szokatlanul testes és egyenlített frekvenciatartománnyal szólaltatta meg felvételeinket a JBL ?hangtermosza?, 70-80 % feletti terhelésen érezhetően leállt az alsó frekvenciák közvetítésével, ezzel mintegy jelezve, hogy elérkeztünk a határhoz. Összefüggően, ugyanakkor jól elkülöníthető dinamikai árnyalatokkal szólaltatott meg nem csak funk, hip-hop vagy elektronikus műfajokat, hanem kicsit mozgékonyabb és tartalmasabb, színesebb nótáknál (pl. Coldplay ? Midnight) is egész ügyesen megállta a helyét. Nem szabad alábecsülni a Charge 2 képességeit, sok esetben, igazán testes és jóleső hangokkal töltötte be a rendelkezésére álló környezetet.

JBL Charge 2 ultrakompakt mobil hangrendszer

Teszteltük szerkesztőségünkben, kültéren, valamint otthoni környezetben is, és a kis hangdoboz valamennyi szituációban elismerő pillantásokat, harsány véleményeket váltott ki mindenkiből, akinek megmutattuk. Tény, hogy nem kezdett el intim módon foglakozni az akusztikus részletekkel, és még csak meg sem próbált sztereó teret produkálni a JBL csöppsége, de ha bárki képes lenne hiánytalan hangélményt előállítani ilyen áron (kb. 43 000 Ft) és ekkora méretben, annak minimum Nobel díj járna. A lényeg, hogy a Charge 2 nagyon jól szólt és nagyon jó volt hallgatni. A JBL közleményéből azt szűrtük le, hogy ez a termék inkább a fiatal generáció praktikus komponense lehet, de szerintünk annál sokkal több lehetőséget nyújt, mint hogy holmi játékszerként tekintsenek rá. Aláfestő, háttérzenei eszközként sok esetben hasznos lehet olyan helyszínen, rendezvények és összejövetelek során, ahol nem megoldott semmilyen jellegű, elektromos hálózatról működtethető hangrendszer beüzemelése.

Végszó

A JBL Charge 2-t azoknak javasoljuk, akik a ma elérhető, ultrakompakt hangrendszerek közül az egyik legjobbat keresik a táskában elférő méretű, 50000 Ft alatti árkategóriában. Vetélytársaival szembeni fő előnye, hogy picivel tovább bírja egy töltéssel, ötféle színben kapható, és az akkubank funkció megléte, no meg a hangja is sokakat le fog nyűgözni.

A CIKK MÉG NEM ÉRT VÉGET, KÉRLEK LAPOZZ!

Impresszum

Főszerkesztő:
Zsóka Krisztián
email: zsoka.krisztian@av-online.hu

Kapcsolatfelvétel:
info@av-online.hu
telefon: +36-30-2272035

Kiadó:

Future Life Kft.
Future Life Kft.

3535 Miskolc, Fényesvölgyi u. 16. 1/3.

 

Kapcsolat

Kérdése merült fel a szórakoztató elektronika rejtekében?
Írjon nekünk: info@av-online.hu

Médiaajánlat

Személyre szabott ajánlatért írjon a info@av-online.hu címre.