Skullcandy 50/50 fülhallgató teszt

Nifty Fifty

2012. augusztus 30., csütörtök, 07:15

Skullcandy 50/50 fifty fifty fülhallgató hifi fülhallgató teszt

Sorban jönnek a felújított Skullcandy fülesek és sorban egymás után szerettetik meg magukat. Valamit nagyon sikerült eltalálni.

Csoda történt a fülhallgatók világában? Mostanság mintha nem készülnének csapnivaló és középszerű fülesek, vagy csak egyszerűen nem jutnak el szerkesztőségünkig? Nem akarják tesztre adni gyengébb darabjaikat a gyártók? Még 10 éve is komoly kihívást jelentett egy jó fülhallgatót találni, pedig a piacot nagy márkák uralták, akiknek elvileg bőségesen volt pénzük a fejlesztésre. Most pedig olyan friss cégek akik csak pár éve fogtak a fejlesztésbe, vagy olyanok akik eddig 12-15 kg-os hifi elektronikákat építettek, hallgatható és finoman kidolgozott apróságokat sorakoztatnak fel.

Skullcandy 50/50 fülhallgatóSkullcandy 50/50 fülhallgatóSkullcandy 50/50 fülhallgató Supreme SoundSkullcandy 50/50 fülhallgató Supreme SoundSkullcandy 50/50 fülhallgatóSkullcandy 50/50 fülhallgatóSkullcandy 50/50 fülhallgató

A Skullcandy is egy ilyen fiatal cég, ami azzal kezdte karrierjét, hogy a fülhallgatók végtelenül unalmas és fantáziátlan külsejét érdekessé, színessé és ezzel büszkén viselhetővé tette. Egy éve sorban teszteljük termékeiket és igazából mindegyiket egészen korrektnek találtuk, illetve ahhoz a fajta zenéhez, amihez küllemük is illeszkedett, többnyire nagyon jók voltak. Most egy új vezető mérnökkel megerősödve mindent újraterveznek, finomítják a hangzást és a külső kivitelt is. Ezért aztán szükségessé vált a megújult 50/50 tesztelése is.

A formaterv alapja változatlan, a részletek és a felhasznált anyagok azonban változtak. A kábel lapos lett, ami ha van egy pár másodperc türelmünk hozzá, fantasztikusan egyszerűvé teszi a feltekerést. Ráadásul a mellékelt fémtok remekül teljesíti feladatát. Igazából meg is lepett, hogy ez mennyire jó, hiszen korábban a mechanikus feltekerők és a puha tokok is csak egy kicsivel tették kényelmesebbé a tárolást, saját nyűgjeikkel helyettesítve a csomózódó kábel alapproblémáját. Meg is jegyeztem a teszt elején, hogy ez a tok bizony egykettőre hamutál lesz a tulajok kezében, ám ezt már 1 nap után vissza kellett vonnom. Ez a tok értelmes és praktikus.

Megújult a csatlakozó és a füles is. Itt-ott fém gyűrűk erősítik a szerkezetet, az összkép pedig egy kicsit kifinomultabb, kidolgozottabb és drágább fülhallgató érzését kelti.

Az 50/50 felszereltségének része egy a drótra szerelt távvezérlős mikrofon is. Ez alkalmas telefonhívások kezelésére, lejátszás vezérlésére és hangerő-szabályozásra is. Ráadásul a kis füles nem csupán kompatibilis az iPhone-okkal, de maga az Apple is kínálja tartozékként, saját üzleteiben, ami mindenképp elismerésként értelmezendő. Itt azonban azt is gyorsan jegyezzük meg, hogy a Mic3 nem minden Androidos készülékkel működik, így szükséges lehet egy kis adapter csatlakozóra. Ezért vásárlás előtt mindenképp érdemes saját készülékkel kipróbálni a kis fülest! 
A csomagban 3 készlet gumiharangot is találunk különböző méretekben. Ha bármelyik elhasználódna vagy elveszne, akkor bátran forduljunk a Skull hazai képviseletéhez. Lesz pótalkatrész!

A hang

A kis füles hangja jólnevelt és izgalmas egyszerre. Sokkal kifinomultabb, mint az Ink'd. Kimondottan érzékeny, így könnyen hangosodik és bizonyos lejátszókkal nehéz is lesz suttogásra bírni. A mélyek, amik már az Ink'd esetében is hangsúlyosak voltak, itt is nagyon jók, de már nem vonnak magukra aránytalanul nagy figyelmet. A közép és magas csak egy kicsit visszafogott, de nem kevés.

Az olyan, úgymond rádióra szabott dalok, mint a High Flying Birds What a Life, nagyon élvezetesek. Sok szempontból szerethetőbbek így, mint egy igazi hifi rendszeren. No de nem kell ilyen furcsán kevertnek lennie a felvételnek. Egy klasszikus U2 vagy Nirvana is meghallgatható, bár előbbi esetében Bono nem mászik úgy a fülünkbe, mint szokott. Miike Snow Devil's Work-je egy kicsit susog, de mélyeivel menti a helyzetet. Cee Lo Green Bright Lights Bigger City-je meg egész egyszerűen magával ragad, és olyan közel jut a zseniálishoz amennyire a lejátszó csak engedi. A mélyek sokszor meglepnek, jó lejátszóval az alacsony frekvenciák tolakodás nélkül is meggyőzőek.

Mivel nem valamiféle audiofil hifi élvezetről van szó és mert ma már egyre töb telefonnak van értelmesen használható hangszín és hangkép szabályozása, ezért ezekkel is bátran lehet kísérletezni. Itt nem bűn az EQ! Ennek ellenére, tesztjeinken a Samsung és Creative MP3 lejátszói is alapbeállításon dolgoztak legtöbbet, mert úgy tetszettek leginkább. Majd Samsung telefonra váltva már bevetettük az EQ-t is, de nagy beavatkozás ott sem kellett.

Összességében nem audiofil természetű, hanem inkább aktuális, mai felvételekhez tervezett kis füles, ami mint ilyen, remekül helytáll. Sok szempontból előzi a konkurenseket, de zenei összképe nem tökéletes, így a teljes, ötcsillagos minősítést nem kaphatja meg az 50/50. No, de nem sok hiányzott!

A CIKK MÉG NEM ÉRT VÉGET, KÉRLEK LAPOZZ!

Impresszum

Főszerkesztő:
Zsóka Krisztián
email: zsoka.krisztian@av-online.hu

Kapcsolatfelvétel:
info@av-online.hu
telefon: +36-30-2272035

Kiadó:

Future Life Kft.
Future Life Kft.

3535 Miskolc, Fényesvölgyi u. 16. 1/3.

 

Kapcsolat

Kérdése merült fel a szórakoztató elektronika rejtekében?
Írjon nekünk: info@av-online.hu

Médiaajánlat

Személyre szabott ajánlatért írjon a info@av-online.hu címre.